Työeläkevakuuttajien työeläkekuntoutuksesta vastaavat yhdyshenkilöt ja heidän yhteystiedot löytyvät alla olevasta taulukosta vakuuttajittain aakkosjärjestyksessä.

Yhteystietolista on päivitetty viimeksi 17.9.2018

Kuntoutuksen yhdyshenkilötpdf, 189 kB

Vakuuttaja/yhdyshenkilö Sähköpostiosoite Puhelinnumero
ABB ELÄKESÄÄTIÖ
Jaskari Raija raija.jaskari@fi.abb.com 010 224 1247
Taittonen Kirsti kirsti.taittonen@fi.abb.com 010 224 1153
APTEEKKIEN ELÄKEKASSA
Moilanen Sirpa sirpa.moilanen@aekassa.fi (09) 612 62723
ELO
Aremo Eerika eerika.aremo@elo.fi 020 703 5657
Arva Pirjo pirjo.arva@elo.fi 020 703 5782
Hanhivaara Leena leena.hanhivaara@elo.fi 020 703 5732
Huimasalo Heli heli.huimasalo@elo.fi 020 703 5681
Jundell Anna-Leena anna-leena.jundell@elo.fi 020 703 5290
Karlsson Minna minna.karlsson@elo.fi 020 703 5625
Kivirikko-Ekman Riikka riikka.kivirikko-ekman@elo.fi 020 703 5451
Liemaa Toni toni.liemaa@elo.fi 020 703 5828
Lindberg Marjo marjo.lindberg@elo.fi 020 703 5743
Mustonen Asko asko.mustonen@elo.fi 020 703 5652
Pellinen Heini heini.pellinen@elo.fi 020 703 5294
Pulkkinen-Syrjälä Taija taija.pulkkinen-syrjala@elo.fi 020 703 5819
Ruusila Päivi paivi.ruusila@elo.fi 020 703 5302
Saxelin Anita anita.saxelin@elo.fi 020 703 5637
Suvanto Susanne susanne.suvanto@elo.fi 020 703 5630
Varjonen Jyrki *) jyrki.varjonen@elo.fi 020 703 5154
ELÄKEKASSA VERSO
Tarvainen Marja marja.tarvainen@elakeverso.fi 0400 875 555
ILMARINEN

Aalto Kristiina (k-ass.) kristiina.aalto@ilmarinen.fi 010 284 3211
Ailio Samuel samuel.ailio@ilmarinen.fi 010 284 3219
Airaksinen Mika mika.airaksinen@ilmarinen.fi 010 284 2292
Ali-Penttilä Risto risto.ali-penttila@ilmarinen.fi 010 284 3317
Grönfors Sinikka sinikka.gronfors@ilmarinen.fi 010 553 3755
Heino Minna minna.heino@ilmarinen.fi 010 553 3750
Hellsten Lilian lilian.hellsten@ilmarinen.fi 010 284 2367
Hämäläinen Marja marja.hamalainen@ilmarinen.fi 010 284 2315
Hämäläinen Minna minna.hamalainen@ilmarinen.fi 010 553 3946
Järvinen Petri *) petri.jarvinen@ilmarinen.fi 010 284 2281
Karjalainen Kaija *) kaija.karjalainen@ilmarinen.fi 010 553 3324
Kettunen Annukka annukka.kettunen@ilmarinen.fi 010 553 3254
Kivelä Tiina tiina.kivela@ilmarinen.fi 010 284 3226
Kyyhkynen Mari mari.kyyhkynen@ilmarinen.fi 010 284 2327
Känkänen Mia mia.kankanen@ilmarinen.fi 010 284 3624
Lehtosaari Tiina tiina.lehtosaari@ilmarinen.fi 010 284 3269
Leikoski Timo timo.leikoski@ilmarinen.fi 010 284 2383
Lämsä Johanna johanna.lamsa@ilmarinen.fi 010 284 2140
Niemelä Maria maria.niemela@ilmarinen.fi 010 284 2475
Oksa Maarit maarit.oksa@ilmarinen.fi 010 553 3781
Orava-Paajanen Kirsi kirsi.orava-paajanen@ilmarinen.fi 010 284 2554
Pakkala Ilkka *) ilkka.pakkala@ilmarinen.fi 010 284 2261
Rosenström Ella ella.rosenstrom@ilmarinen.fi 010 284 2219
Sinkko Anne anne.sinkko@ilmarinen.fi 010 284 2224
Tikka Marja marja.tikka@ilmarinen.fi 010 553 3347
Tikkala Tapio tapio.tikkala@ilmarinen.fi 010 284 3231
Väänänen Eija eija.vaananen@ilmarinen.fi 010 284 2256
KEVA

Aromäki-Palmroos Nina nina.aromaki-palmroos@keva.fi 020 614 2294
Filatoff-Rajaniemi Sanna sanna.filatoff-rajaniemi@keva.fi 020 614 2478
Friberg Henrik henrik.friberg@keva.fi 020 614 2403
Hattula Tuija tuija.hattula@keva.fi 020 614 2780
Huhtamäki Laura laura.huhtamaki@keva.fi 020 614 2717
Inkinen Niina niina.inkinen@keva.fi 020 614 2718
Jansson Marja-Liisa marja-liisa.jansson@keva.fi 020 614 2722
Jämsen Katarina katarina.jamsen@keva.fi 020 614 2235
Korhonen Anne anne.korhonen@keva.fi 020 614 2690
Korkkula Tuija tuija.korkkula@keva.fi 020 614 2728
Leino Marja marja.leino@keva.fi 020 614 2339
Leinonen Päivi paivi.leinonen@keva.fi 020 614 2570
Malmström Marika marika.malmstrom@keva.fi 020 614 2577
Martikainen Hanna hanna.martikainen@keva.fi 020 614 2751
Paakkanen Liisa liisa.paakkanen@keva.fi 020 614 2058
Rask-Kalliomäki Mervi mervi.rask-kalliomaki@keva.fi 020 614 2675
Reijonen Sirpa sirpa.reijonen@keva.fi 020 614 2617
Särekallio Simone simone.sarekallio@keva.fi 020 614 2310
Teirivaara Hilpi hilpi.teirivaara@keva.fi 020 614 2468
Ukkonen Marja marja.ukkonen@keva.fi 020 614 2456
MELA
Jokinen Elina elina.jokinen@mela.fi 029 435 2450
Kuivamäki Eila eila.kuivamaki@mela.fi 029 435 2479
MERIMIESELÄKEKASSA
Siltainsuu Pilvimaria pilvimaria.siltainsuu@merimieselakekassa.fi 010 633 9974
Westerbacka Eva eva.westerbacka@merimieselakekassa.fi 010 633 9972
OP-ELÄKEKASSA

Kivinen Mika mika.kivinen@op.fi 010 252 1155
YLEISRADION ELÄKESÄÄTIÖ
Mäkinen Auli elake.saatio@yle.fi 044 7165 901
VALION ELÄKEKASSA
Huovila Pekka pekka.huovila@valio.fi 010 381 2802
VARMA

Airaksinen Merja merja.airaksinen@varma.fi 010 244 6844
Antell Kristiina kristiina.antell@varma.fi 010 244 4797
Ekholm-Heinonen Sari sari.ekholm-heinonen@varma.fi 010 244 4983
Harju Tiia tiia.harju@varma.fi 010 244 4921
Hattula Tuija tuija.hattula@varma.fi 010 244 7270
Hänninen Hanna hanna.hanninen@varma.fi 010 244 3159
Härkönen Tuuli tuuli.harkonen@varma.fi 010 244 4816
Iivonen Sanna sanna.iivonen@varma.fi 010 244 3066
Kajaste Annamari annamari.kajaste@varma.fi 010 244 6793
Kauranne Liisa liisa.kauranne@varma.fi 010 244 6697
Kolehmainen Jarmo jarmo.kolehmainen@varma.fi 010 244 7061
Kvick Inkeri inkeri.kvick@varma.fi 010 244 3110
Pääkkönen Riikka riikka.paakkonen@varma.fi 010 244 6807
Santamäki Miia miia.santamaki@varma.fi 010 244 7068
Tella Suvi suvi.tella@varma.fi 010 244 3070
Tuomimäki Satu satu.tuomimaki@varma.fi 010 244 7198
Turpeinen Päivi paivi.turpeinen@varma.fi 010 244 6950
Valle Merja merja.valle@varma.fi 010 244 6812
VERITAS
Hällström Liisa liisa.hallstrom@veritas.fi 010 550 1907
Johansson Annika annika.johansson@veritas.fi 010 550 1980
Lipponen Sisko sisko.lipponen@veritas.fi 010 550 1777
Oksa Maria maria.oksa@veritas.fi 010 550 1902
VAKUUTUSKUNTOUTUS VKK
Ahlblad Yvonne yvonne.ahlblad@vkk.fi 044 700 2030
Granfelt Christel christel.granfelt@vkk.fi 044 700 2043
Erämaa Riitta riitta.eramaa@vkk.fi 044 700 2016
Hakonen Taru / Jyväskylä taru.hakonen@vkk.fi 044 700 2037
Hongisto Marianne / Turku marianne.hongisto@vkk.fi 044 700 2617
Istolainen Tuija / Kuopio tuija.istolainen@vkk.fi 044 700 2042
Kinnari-Kilicarslan Päivi / Turku paivi.kinnari-kilicarslan@vkk.fi 044 700 2045
Kosola Teija teija.kosola@vkk.fi 044 700 2026
Kortetmaa-Nurmi Liisa / Seinäjoki liisa.kortetmaa-nurmi@vkk.fi 044 700 2013
Kyngäs Virpi virpi.kyngas@vkk.fi 044 700 2034
Leinonen Vuokko / Oulu vuokko.leinonen@vkk.fi 044 700 2612
Lindström Marianne marianne.lindstrom@vkk.fi 044 700 2044
Maijala Satu satu.maijala@vkk.fi 044 700 2615
Manousos Katja / Oulu katja.manousos@vkk.fi 044 700 2613
Mononen Annele / Kouvola annele.mononen@vkk.fi 044 700 2024
Ojanen Maija / Pori maija.ojanen@vkk.fi 044 700 2038
Orlo Nina nina.orlo@vkk.fi 044 700 2031
Ottelin Taru / Tampere taru.ottelin@vkk.fi 044 700 2036
Satamo Maria / Tampere maria.satamo@vkk.fi 044 700 2610
Urho Niina niina.urho@vkk.fi 044 700 2611
* Lääkäri
Eläketurvakeskus janne.pulkkinen@etk.fi 029 411 2182
minka.hauta-aho@etk.fi 029 411 2406
Työeläkevakuuttajat Tela
nikolas.elomaa@tela.fi 010 680 6720
elina.laavi@tela.fi 010 680 6711